koffice - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: KOffice Error
pt: Erro do KOffice

en: Can not save to remote URL
pt: Não consegui gravar para URL remota

en: Could not write to
pt: Não consegui escrever para

en: Could not start server %s
pt: Não consegui iniciar servidor %s

en: KSpread Error
pt: Erro do KSpread

en: KPresenter - About
pt: KPresenter - Acerca

en: WMF Clipart Support (c) by Stefan Taferner <taferner@kde.org>
pt: Suporte para Imagens WMF (c) por Stefan Taferner <taferner@kde.org>

en: KSpread - About
pt: KSpread - Acerca

en: KCharts - About
pt: KCharts - Acerca

en: KImage - About
pt: KImage - Acerca

en: KAutoformEdit - About
pt: KAutoformEdit - Acerca

en: Version: %s
    
    (c) by %s 1997 - 1998
    
    E-mail: %s 
    
    The KOffice is under GNU GPL
pt: Versão: %s
    
    (c) por %s 1997 - 1998
    
    E-mail: %s 
    
    KOffice está sobre a GPL da GNU

en: Page Preview
pt: Previsão

en: Page Layout
pt: Disposição da Página

en: Unit:
pt: Unidade:

en: Millimeters (mm)
pt: Milimetros (mm)

en: Inches (in)
pt: Polegadas (in)

en: Page Format
pt: Formato da Página

en: 
    Format:
pt: 
    Formato:

en: 
    Orientation:
pt: 
    Orientação:

en: Screen
pt: Écran

en: Custom
pt: Personalizado

en: DIN B5
pt: DIN A5

en: Portrait
pt: Retrato

en: Landscape
pt: Paisagem

en: Width:
pt: Largura:

en: Height:
pt: Altura:

en: Page Borders
pt: Margens

en: 
    Left:
pt: 
    Esquerda:

en: 
    Right:
pt: 
    Direita:

en: Top:
pt: Topo:

en: Bottom:
pt: Fundo:

en: Format and Borders
pt: Formato e Margens

en: Head line:
pt: Cabeçalho:

en: Left:
pt: Esquerda:

en: Mid:
pt: Centro:

en: Right:
pt: Direita:

en: 
    Foot line:
pt: 
    Rodapé:

en: Header and Footer
pt: Cabeçalho e Rodapé

en: Insert Object
pt: Inserir Objecto

en: UNIX Printer
pt: Impressora UNIX

en: Could not open
pt: Não consegui abrir

en: Print Dialog
pt: Diálogo de Impressão

en: Print To:
pt: Imprimir Para:

en: File Name:
pt: Nome do Ficheiro:

en: Print Command:
pt: Comando de Impressão:

en: Copies:
pt: Cópias

en: Page Setup...
pt: Configuração da Página...

en: Printer Name:
pt: Nome da Impressora:
